TÜRKİYE FİNANS KATILIM BANKASI

Türkiye Finans Katılım Bankası

Banka

 Mescit Mah. Demokrasi Cad. Birmes San. Sit. Blok: A-8 No: 5

Firma Hakkında

The National Commercial Bank (Suudi Arabistan), Boydak Grubu ve Ülker Grubu’nun ortak girişimi olan Türkiye Finans, ülkemiz katılım bankacılığının köklü bilgi birikimi ve deneyimi üzerinde yükselmektedir. Türkiye Finans, güçlü sermaye yapısı ve vizyonuyla ülkemiz katılım bankacılığının öncü oyuncularından biridir.

Türkiye Finans; 1991 yılında %100 yerli sermayeli ilk özel finans kurumu olarak kurulan "Anadolu Finans" ile 1985-2001 yılları arasında "Faisal FinansKurumu" adıyla katılım bankacılığı hizmeti sunan "Family Finans"ın 2005 yılında güçlerini birleştirmesiyle kurulmuştur. Boydak Grubu ve Ülker Grubu´na ait bu iki kurum, 2005 yılında tek çatı altında birleşerek Türkiye için daha fazla değer yaratmak ve rekabet üstünlüklerini pekiştirmek misyonuyla güç birliğine gitmişlerdir.

Anadolu Finans ile Family Finans´ın birleşmesi Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK)´nun 28 Aralık 2005 tarihli kararıyla resmen tescil edilmiş ve 30 Aralık 2005 tarihinde Banka´nın unvanı Türkiye Finans Katılım Bankası A.Ş. olarak değiştirilmiştir.

Birleşmeyi takiben yeni ve güçlü bir kurumsal kimliğe kavuşan Banka, hedef kitlesi giderek genişleyen katılım bankacılığına yeni bir soluk getirmiştir. Türkiye Finans için en büyük değişim ve atılım dönemi, %60 hissesinin 31 Mart 2008 tarihinde The National Commercial Bank (NCB) tarafından satın alınması ile başlamıştır. Ülkemizin önde gelen sanayi gruplarından Boydak Grubu ve Ülker Grubu ile Orta Doğu´nun en büyük sermayeli bankasının güçlerini birleştiren ortaklık, katılım bankacılığı iş koluna sermaye yapısıyla ve vizyonuyla öne çıkan bir oyuncu kazandırmıştır.

Türkiye Finans Mükemmel müşteri deneyimini temel çıkış noktası olarak belirleyen Türkiye Finans, 2013 yılında Müşteri Deneyimi ve Çoklu Kanal Stratejisi Projesi ile iş yapış şekillerinde ve süreçlerinde değişiklik ve iyileştirmeleri hayata geçirmek üzere yeni bir inisiyatifi başlatmıştır. Banka bu yeni dönemde deneyimi, teknolojik yetkinliği ve vizyonuyla tercihini daha güçlü bir büyümeden yana kullanmıştır.
Sürdürülebilir büyüme yolunda emin adımlarla ilerleyen Türkiye Finans, etkin alternatif dağıtım kanallarından oluşan güçlü hizmet platformuyla ticari/kurumsal bankacılık, girişimci bankacılık ve bireysel bankacılık segmentlerinde geniş bir müşteri kitlesine yenilikçi ve katma değeri yüksek ürün, hizmet ve çözümler sunmaktadır.

Bugün Türkiye Finans; mükemmel müşteri deneyimi, teknolojik yetkinlik ve ilkeli finansman ve yatırım sağlama vizyonu çerçevesinde oluşturduğu yol haritasıyla sürdürülebilir büyüme yolunda emin adımlarla ilerlemektedir.

© 2023, Birmes Sanayi Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır. Naature Teknoloji