ALBARAKA TÜRK KATILIM BANKASI

Albaraka Türk Katılım Bankası

Banka

 Mescit Mah. Demokrasi Cad. Birmes San. Sit. Blok: A-11 No: 4

Firma Hakkında

 Albaraka Türk Katılım Bankası, faizsiz bankacılığın Türkiye´deki öncü kuruluşu olarak 1984´te kuruldu ve 1985´te aktif olarak hizmet vermeye başladı. Ortadoğu´nun güçlü sermaye grupları Albaraka Bankacılık Grubu (AGB), İslam Kalkınma Bankası (IDB) ve Türk ekonomisine yarım yüzyıldan fazla hizmet veren yerli bir sanayi grubunun öncülüğünde kurulan Albaraka Türk Katılım Bankası, Türkiye´deki faaliyetlerini 5411 sayılı Bankacılık Kanunu´na uygun olarak sürdürmeye devam ediyor.

Albaraka’nın 31.03.2016 itibariyle ortaklık yapısında; yabancı ortakların payı %65,98, yerli ortakların payı %9,20, halka açık olan pay ise %24,82´dir.

Kısaca Albaraka

Cari ve katılım hesaplarında biriken fonu ticaret ve sanayi finansmanlarında işletiyor, elde ettiğimiz faizsiz kârı müşterilerimizle paylaşıyoruz.
Müşterilerimize bireysel finansman, kurumsal finansman, finansal kiralama ve proje bazlı kâr zarar ortaklığı gibi hizmetler sunuyoruz.
Ana ortağımız olan Albaraka Banking Group´un faaliyet gösterdiği Körfez, Ortadoğu ve Kuzey Afrika coğrafyalarında finansal ürün ve hizmet sunmak konusunda en iyi bölgesel banka olma vizyonuna sahibiz.
Singapur´dan İngiltere´ye, Güney Afrika´dan Fas´a, Avustralya´dan Kazakistan´a 80 ülkede 1000´e yakın bankayla kurduğumuz geniş muhabirlik ağıyla müşterilerimize hızlı, kaliteli ve güvenli dış ticaret yapma olanağı sunuyoruz.
Bireysel ve küçük işletmelerin finansal ihtiyaçlarına destek veriyoruz.
Biri yurtdışında olmak üzere toplam 213 şubemiz ve 3844 personelimizle Türkiye´deki müşterilerimize global bir katılım bankası olarak hizmet vermeye devam ediyoruz.

© 2023, Birmes Sanayi Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır. Naature Teknoloji