HAKKIMIZDA

Birmes Sanayi Sitesi, toplu işyeri kooperatifi olarak 1997 yılında İstanbul´da kurulmuştur. İlk merkezi İstanbul ili Pendik ilçesi İsmetpaşa caddesindeyken, inşaat çalışmaları bittikten sonra şu andaki yeri olan İstanbul ili Tuzla ilçesi Orhanlı semtindeki asıl yerine taşınmıştır.

Kooperatifimizin amacı bölgede oluşan işyeri ihtiyacını karşılamak ve ülke sanayi ve ekonomisine destek vererek düzenli ve altyapısı olan bir sanayi sitesi oluşturmaktır.

Şuanki Yönetim Kurulu Başkanı Ergün Ayçetin, Başkan Yardımcısı Murat Yavuz, Mühasip Üye Yaşar Başıbüyük, Denetleme Kurulu Üyeleri Gökalp Çil ve Recep Yılmaz, Üyeler Arif Çin ve Gencer Toprak´dır.

Yönetimimiz son yıllarda yaptığı başarılı çalışmalar ile sanayi sitemizin pek çok sorununu çözmüş, Tuzla Belediyemiz ve Belediye Başkanımız Sayın Şadi Yazıcının gayretleri ile çok daha iyi bir duruma gelmiştir.

Sanayi sitemiz 77.874 m2 alan üzerine kurulmuş ve yaklaşık 200 büyük ölçekli fabrikayı barındıran Tuzla Organize Deri Sanayi´nin tam karşısındadır. Konum olarak hem E-5 Karayolunun, hem de Ankara - İstanbul otoyolunun ortasında olması, her ikisine de ulaşım kolaylığı bağlantısı ve ayrıca Sabiha Gökçen Havalimanı, Hava kargo alanı, Formula 1 Pisti, lojistik alanı, toplu konut alanları, fuar alanları, gibi stratejik alanlara yakınlığı sebebiyle önemi her geçen gün artmakta ve ilgi merkezi haline gelmektedir. Bölgemize yapılması planlanan yeni yatırımlarla daha da önemli hale gelecektir. Ayrıca Tuzla tersanelerine olan komşuluğu sebebiyle tersane sanayici ve esnafı ile işbirliği artmaktadır.

Şu an sanayi sitemizde 120 m2 ile 600 m2 arası olmak üzere 26 blokta çeşitli ebatlarda yaklaşık 500 adet işyeri bulunmakta ve doluluk oranı %100´dür. Bunlardan ön cephedeki 10 Blok showroom satış içerikli, arkadaki 16 Blok ise imalat amaçlıdır.

Sanayi sitemiz sadece tek bir iş koluna yönelik olmadığı için pek çok yatırımcı sanayici ve esnafımızın ilgisini çekmektedir. Sitemizde bulunan bazı iş kolları şunlardır:

Asansörcü, oto tamirci, banka, bakırcı, boyacı, brandacı, lokanta, kafe, camcı, danışmanlık bürosu, muhasebeci, demirci, tornacı, yat imalatçısı, elektrikçi, hırdavatçı, cıvatacı, hidrolikçi, kaynakçı, metal kaplamacı, mermerci, mobilyacı, mutfakçı, paslanmazcı, presci, plastikçi, rulmancı, oyuncakçı, sucu, soğutmacı, kargocu, vanacı, yangın söndürmeci, lazer kesimci, pvc doğramacı.

Sitemizde yol, su, pis su giderleri, doğalgaz vb. herhangi bir altyapı sorunu bulunmamaktadır. Ayrıca iskan işlemleri de tamamlanmıştır.

Tüm ziyaretçilerimizi Birmes Sanayi Sitemize bekler, saygılar sunarız.

© 2023, Birmes Sanayi Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır. Naature Teknoloji